SolidWorks Standard

SolidWorks Standart Paketinin Yetenekleri

Kalıp Tasarım Araçları:

SolidWorks ile IGES, STEP, Parasolid®, ACIS® formatındaki dataları direkt açabilir ve bu datalar üzerinde kalıp tasarımı yapmaya başlayabilirsiniz. Kalıp tasarımınızı, analiz araçlarıyla inceleyebilir ve böylece üretimde oluşabilecek hataları minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Montaj Modelleme:

SolidWorks, montajlarınızı oluşturma esnasında size eşsiz araçlar sunar. Bu araçlar sayesinde fiziksel prototip maliyetini ve süresini minimum seviyeye indirirsiniz. Yüzeyleri, kenar çizgilerini, eğrileri ve noktaları kullanarak parçaları hızlı bir şekilde birleştirebilirsiniz. İleri birleştirme (Simetrik, merkezleme, yörünge/yol vb.) ve mekanik birleştirme (kam, menteşe, dişli, kremayer dişli, vida, üniversal mafsal vb.) araçları montajlarınızı oluşturmada büyük kolaylıklar sağlar. Ayrıca çakışma analizi ile montajınızdaki kesişen parçaları bularak imalat esnasında oluşabilecek hataları ortadan kaldırabilirsiniz. Yine eşsiz bir özellik olan MateXpert ile bileşenlere ait olan fazla ilişkilendirmeleri (over - constraining) bulup ortadan kaldırabilirsiniz.

Montaj Hareket Simülasyonu:

Montaj modelinizde parçaların üzerine tıklayıp sürükleyerek, sistemin hareket kabiliyetini inceleyebilir ve çarpma testleri yapabilirsiniz. Ayrıca tahrik (öteleme veya dönme) ve yerçekimi gibi öğelerle parçalar arasındaki temas ve bağlantı özelliklerini belirterek, fiziksel simülasyonlar yapabilirsiniz. Böylece prototip ürünü üretmeden önce tasarımı anlama adına gerçekçi bilgiye sahip olursunuz.  

Teknik Resim Oluşturma:

Parça ve montaj modellerinizin teknik resimlerini çok kolay bir şekilde oluşturabilir ve malzeme listelerini çıkartabilirsiniz. Katı modelde yaptığınız değişiklikler teknik resimlerinizdeki görünüşlere, malzeme listelerine, ölçülendirme ve toleranslara otomatik olarak yansır.

Veri Dönüştürme:

Dışarıdan gelen farklı formattaki dosyaları kolaylıkla açabilirsiniz. SolidWorks, DWG, DXF™, Pro/ENGINEER®, IPT (Autodesk Inventor®), Mechanical Desktop®, Unigraphics®, PAR (Solid Edge®), CADKEY®, IGES, STEP, Parasolid, SAT (ACIS), VDA-FS, VRML, STL, TIFF, JPG, Adobe® Illustrator®, Rhinocerous®, IDF, and HSF (Hoops) formatlarındaki dataların dönüştürücü desteğini içerir.

Modeli Yeniden Kullanmak:

Yeni modeliniz için ilgi uyandıran önerilerinizi başarıyla uygulayabilirsiniz. Önceden modellenmiş parçaları bilgisayarınızda aratarak, dWorks Toobox’tan, 3D ContentCentral’dan ve Design Library’den basitçe sürükleyip bırakarak kullanabilirsiniz.

Malzeme Listesi:

SolidWorks, tasarımınızda kullandığınız tüm parçaları otomatik olarak size listeler. Montajda yaptığınız her düzenleme işlemi sonrası malzeme listeniz de otomatik olarak güncellenir. Ayrıca bu malzeme listesini Excel formatında kaydederek ERP yazılımlarında kullanabilirsiniz.

Parça Doğrulama:

SolidWorks Simulation araçları ile dayanıklı, güvenilir ve üretilebilir ürünler tasarlayabilir, SolidWorks FloXpress ile de basit akışkan analizleri yapabilirsiniz.


Armada Exclusive!

Armada müşterilerine özel teknik servis hizmeti, parça galerisi, eğitim videoları, yüzlerce belge, yazılım ve fazlası sizi bekliyor..

Giriş Yapmak İçin Tıklayınız