SolidWorks Plastics

SolidWorks® Plastics, enjeksiyon kalıplama analizini doğrudan plastik parça ve enjeksiyon kalıbı tasarımcılarına sunar. Şekil, uygunluk ve işlev amaçlı tasarım yaparken parçalarınızın ve kalıplarınızın üretilebilirliğini değerlendirebilirsiniz.
 

Plastik Parça Üretimi İçin Analiz Destekli Tasarım

SolidWorks® Plastics, enjeksiyon kalıplama analizini doğrudan plastik parça ve enjeksiyon kalıbı tasarımcılarına sunar. Şekil, uygunluk ve işlev amaçlı tasarım yaparken parçalarınızın ve kalıplarınızın üretilebilirliğini değerlendirebilirsiniz.

SolidWorks Plastics enjeksiyon kalıplama işlemi sırasında eriyik plastiğin akışını analiz ederek parçalarınızdaki üretimle ilgili kusurları tahmin eder. Kusurlar belirlendiğinde parça tasarımında, kalıp tasarımında, plastik malzemede veya işleme parametrelerinde değişiklikler yapılarak enerji sarfiyatı en aza indirilebilir veya elimine edilebilir ve doğal kaynak, zaman ve para tasarrufu sağlanır.

Sezgisel İş Akışı ve Tasarım Önerisi

SolidWorks Plastics doğrudan 3B modeliniz üzerinde çalışır, bu nedenle herhangi bir data çeviri sorunu yoktur. Modelinizde değişiklikler yapabilir ve etkisini hemen görebilirsiniz. Son teknoloji ürünü olan mesh sistemi güçlü ve hızlıdır ve ince duvarlı parçalardan çok kalın ve katı parçalara kadar çeşitli geometrileri kapsar.

Sezgisel bir kullanıcı arayüzü size adım adım yol gösterir. Kılavuzlu analiz ayarı, akıllı varsayılan değerler ve otomatik prosesler, analiz araçlarını ender kullansanız bile analizlerin doğru şekilde yapılmasını sağlar. SolidWorks Plastics malzeme veritabanı yaklaşık 5.000 çeşit ticari plastik içerir ve tescilli veya özel malzemelerle çalışmak için tamamen özelleştirilebilir.

Parça tasarımcıları duvar kalınlığı, kapak konumları, malzemeler ve geometrideki değişikliklerin parçalarının üretimini nasıl ekleyeceğine dair hızlı geribildirim alırken, kalıp tasarımcıları çok boşluklu ve çoklu kalıp düzenlerini ve besleme sistemlerini (döküm delikleri, yollukları ve kapaklar dahil) hızlı bir şekilde optimize edebilir.

Değişikliğin Maliyeti

Ürün geliştirmenin ilk aşamalarında yapılan değişikliklerin maliyeti düşük olsa da, etkinliği en yüksek düzeydedir. Plastik parçalarınızın ve enjeksiyon kalıplarınızın üretilebilirliğini ne kadar erken optimize ederseniz o kadar iyidir. 
 
 
                                     TASARIMDAN ÜRETİME KADAR OLAN SÜREÇ 
 
Ürün geliştirmenin erken aşamalarındaki tasarım değişikliklerinin maliyeti daha düşüktür üretilebilirliği geliştirme konusundaki maliyet ise daha büyüktür. İlerledikçe değişiklik yapmanın maliyeti önemli ölçüde artar ve piyasaya sürmede önemli gecikmelere neden olabilir. 

Plastik parça üretimindeki zorluk, parça veya kalıp tasarımınızın üretimi nasıl etkileyeceğini (ve üretimin tasarımınızı nasıl etkileyeceğini) tasarımın ilk aşamalarında belirlemek ve sonra bu bilgileri erkenden ve genellikle tasarımdan üretime olan sürecin tamamına iletmektir. SolidWorks Plastics size olası sorunları hızlıca saptamanızı sağlayan araçlar sunar, böylece değişiklikleri tasarım sürecinin başlarında yapabilirsiniz. 

PLASTİK PARÇA TASARIMCILARI İÇİN 

SolidWorks Plastics Professional

Plastik parçaların üretilebilirliğini optimize etmek için maliyet açısından en etkili zaman ürün tasarımının başlangıç aşamalarıdır. Bu adımın atlanması genellikle "iyi parçalar" gibi işleme aralığını son derece daraltan verimsiz bir kalıp tasarımına yol açar ve ret oranlarının yüksek olmasına ve ürünün piyasaya sürülmesinin gecikmesine neden olur. 

CAD ile Entegre: SolidWorks ortamına tamamen entegredir, böylece biçim, uygunluk ve işlevi optimize ederken aynı anda tasarımları üretilebilirlik açısından da analiz edebilir ve değiştirebilirsiniz. 

Kolay Öğrenme ve Kullanma: Öğrenilmesi yalnızca birkaç dakika sürer ve yoğun analiz veya plastik tecrübesi gerektirmez. 

Tasarım Ekibi İçinde İletişimi Teşvik Eder: Web tabanlı HTML raporları analiz sonuçlarını ve tasarım önerilerini tasarımdan üretime kadar ekibin tüm üyelerine hızlı ve kolay bir şekilde iletmeyi sağlar

  

 
Armada Exclusive!

Armada müşterilerine özel teknik servis hizmeti, parça galerisi, eğitim videoları, yüzlerce belge, yazılım ve fazlası sizi bekliyor..

Giriş Yapmak İçin Tıklayınız