İş Akışı

İş Akışlarında Dosya Yönetimin Avantajları

Dosyaları iş akışlarında yöneterek, hangi aşamada olduğunu görebilir, aşamalara göre dosyalara yetkilendirmeler yapabilirsiniz.

Çok basit olarak iş akışından bahsedelim. Düşününki, bir tasarımcınız, EPDM'de bir SolidWorks dosyası oluştursun. Bu dosya, EPDM'de, otomatik olarak, iş akışının "Tasarlanıyor" aşamasında yerini alsın. Daha sonra tasarımcı, dosya üzerindeki tasarımını nihai olarak bitirsin. Bundan sonra yapılması gereken, dosyayı onaya göndermek olsun.

Bunun için, tasarımcının, dosyanın üzerine sağ tıklayarak "Onaya Gönder" tuşuna basması, dosyanın "Onay Bekliyor" aşamasına geçmesi ve ilgili yöneticilere, konu ile ilgili otomatik uyarı gitmesi için yeterli olacaktır.

Yöneticilerin, EPDM çatısı altından, onay bekleyen dosyanın, en son sürümüne erişerek incelemesinin ardından, dosyaya sağ tıklayarak "onayla" tuşuna basmasıyla dosya onaylansın.

İş akışları sayesinde firmanızın standartları somutlaşır, yeni çalışanların bir sonraki aşamada ne yapacağını EPDM söyleyecektir.

İş akışlarında, yetkilendirmeler,  imzalar ve görevler atamak gibi birçok işlev, otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Bir teknik resim onaylandığında, antet kısmının onaylayan bölümünde, imza niteliğinde olan, onaylayan kişinin ismi otomatik olarak oluşturulabilir,  otomatik olarak pdf formatına dönüştürülebilir veya printerdan baskısı alınabilir. İş akışlarının aşamalarında yetkilendirmeler yapılabilir. Mesela onaylanan dosyalar üzerinde değişiklik yapılmasın, silinemesin vb. gibi. Bu tür fonksiyonlar, sizin iş yükünüzü azaltacak ve işlerinizi daha kısa sürede yapmanızı sağlayacaktır.

Armada Exclusive!

Armada müşterilerine özel teknik servis hizmeti, parça galerisi, eğitim videoları, yüzlerce belge, yazılım ve fazlası sizi bekliyor..

Giriş Yapmak İçin Tıklayınız