OPTITOOL ÖZELLİKLERİ


OPTITOOL sayesinde, optimizasyon modülü ile NCMIMUL takım uzunluklarını, NC programlarının (3 eksenden 5 eksene sürekli olarak) hava kesme ve kesme koşullarını optimize etmenize izin verir. OTITOOL ile programlarınızın işletim döngüsünü azaltın, işleme operasyonlarınızın kalitesini geliştirin ve makine atölyenizin karlılığını artırın.

Takım uzunluğu optimizasyonu( NCSIMUL standart özellikleri ile)

Takım desteği ile çarpma riski yanı sıra bükme olaylarını azaltma(ek ve uzantılar) Toolbeding in azaltılmasının yanı sıra takım desteği ile çarpışmaların bastırılması.

Hava Kesim Optimizasyonu

OPTITOOL sayesinde, hızlı hareket kullanımını maksimize etme ve hava kesmeyi en aza indirmek için hareket parametrelerinizden vazgeçebilir ve kendi yaklaşımlarınızı tanımlayabilirsiniz.

Çoklu Arama Kriteri ile Her Bir Bloktaki Toolpath Bölümü İçin Kesme Koşulları ANALİZİ

OPTITOOL özellikleri çoklu arama kriteri fonksiyonu ile kullanıcıların kendi kesme parametrelerine göre bir ya da birkaç takım için bir veya bir dizi NC programlarının analizine izin verir. Programda herhangi bir değişiklik gerektirmeden, OPTITOOL kullanıcılar tarafından eşleşmeyen kesme koşullarında, takım yörünge bölümlerini bulabilir (takım çapı fonksiyonunda ayarlama yapabilir)

Kesme Koşulları Optimizasyonu

NCSIMUL kullanıcıları OPTITOOL tarafından önceden tanımlanan (takım ömrü, maksimum feedrate, pürüzlülük) stratejinin ve gerekli işleme derinliği ve genişliği fonksiyonlarının kesme koşullarını optimize etme seçeneğine sahiptirler. Aynı zamanda kullanıcılara, atölyelerinde kazanılmış tecrübelerine göre kendi TMP lerini kaydetme izni verir ve böylece şirket know-howla bütünleşerek kendi NC programlarını optimize edebilir.