Armada Yazılım Üniversite Seminerleri Hız Kesmeden Devam Ediyor


Armada Yazılım Üniversite Seminerleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

2012-2013 öğretim yılında Türkiye genelinde CAD/CAM Günleri projesi kapsamında yola çıkan Armada Yazılım toplamda 6195 km yaparak bir rekora imza attı. 

2012-2013 öğretim yılında Türkiye genelinde CAD/CAM Günleri projesi kapsamında yola çıkan Armada Yazılım toplamda 6195 km yaparak bir rekora imza attı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (IYTE), Çorum- Hitit Üniversitesi, Denizli- Pamukkale Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, İzmir- MOPAK Endüstri Meslek Lisesi, Kocaeli Üniversitesi ve Marmara Üniversiteleri’nin Makine Mühendisliği ve Teknoloji Fakültesi öğrencilerine verdiği seminerlerde farklı bölgelerden bine yakın öğrenciye ulaşan Armada Yazılım ekibi, SolidWorks, SolidWorks Simulation ve CAMWorks programları ve Armada Portal yazılımı ile ilgili teknik sunumlar gerçekleştirdi. İş hayatında bu uygulamaların önemi ile ilgili bilgilendirmeler de yapan Armada Yazılım, öğrencilerin kariyer planlamaları ile ilgili verdiği danışmanlık hizmeti ile birlikte son sınıf öğrencileri için kariyer olanakları sağladı ve ücretsiz eğitimler vererek sektörde bir ilke imza attı.

Seminerler süresince özellikle öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin talep ve ilgilerinden oldukça mutlu olduklarını belirten Armada Yazılım Pazarlama Müdürü Nazlı Yiğit, “Üniversitelerin akademik takvimlerine göre yaptığımız planlamalar neticesinde bu projeye başladık. Seminerlerimiz hem kulaktan kulağa hem de sosyal medyada hızla yayıldı. Yakın bölge üniversiteleri ve Meslek Yüksek Okullarından da gelen taleplerle birlikte projemiz bir Road Show’a dönüştü. Her seminerde, öğrencilerin soruları, paylaşımları ve bilinçli yaklaşımları karşısında tüm ekip arkadaşlarımla birlikte ayrı bir keyif ve heyecan yaşadık. Hedefimiz 2013 güz döneminde farklı üniversite ve meslek yüksek okullarından gelen talepleri değerlendirmek ve Armada Yazılım CAD/CAM günlerini geleneksel hale getirmek olacak.” dedi.

Ara sınıf öğrencilerine eğitim ve staj desteğinin yanı sıra, son sınıf öğrencileri için de verdikleri kariyer desteklerinin sonuçlarını görmek için sabırsızlandıklarını dile getiren Yiğit, Armada Yazılım olarak yürüttükleri bu projeden çok mutlu olduklarını ve bu projeyi büyüterek yollarına devam edeceklerinin müjdesini verdi.

Seminerlerden Görüntüler

Kocaeli Üniversitesi

Hitit Üniversitesi

Kırklareli Üniversitesi

Marmara Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi

Düzce Üniversitesi