ElectrodeWorks, CAMWorks için Elektrode yani metal parçalar üzerinden elektriksel deşarj yöntemi ile elektrot
(piyasadaki adıyla bakır çıkarma olarakda adlandırılır ) tasarlamı yapabilmemizi sağlayan isteğe bağlı kullanılabilen bir modüldür.

GELİŞMİŞ ÇEKİRDEK / BOŞLUK TASARIMI GELİŞTİRMEK İÇİN TEK MÜHENDİSLİK MODELİ

•    Çekirdek Tasarımı SolidWorks / CAMWorksSolids modelleme programlarından yararlanır. Bu da sonuçta elektrodu değiştirmek / düzenlemek için esneklik sağlar.
•    Dişi / Erkek Kalıp tasarımını detaylandırmak, geliştirmek için ElectrodeWorks tamamen olidWorks/CAMWorksSolid içine entegre edilmiştir.
•    Sorunsuz entegrasyon verilerin tam parametrik ilişki sağlar.

PARAMETRİK TUTUCU KÜTÜPHANESİ

•    EROWA ve 3R kütüphanesi standart unsurlarını içerir.
•    Otomatik elektrot diyalog kutusunda, parametrelerin görüntülenmesi, herhangi bir kullanıcı tarafından oluşturulan parametrik şekiller ile bütünleşir.

Özellikleri:

Electrode unsur ağacı Atanmış ElectrodeWorks özellik yönetim ağacı ile Electrode açıkları ve kıvılcım boşluğunu oluşturmak ve düzenleme yapabilirsiniz.
Otomatik electrode boyutu, Dalma erezyon tezgahın modeli elektrot ile yakmak, otomatik konumlandırma ve
Yüze göre şekil ve konum seçimi boyutlandırma sağlar. Sürekli ya da boşluk oluşturmak için elektrot aralıklarını yarı otomatik ve tam yüzey seçenekleri ile sağlar.
Gelişmiş Temizleme Teğet, normal ve açılı yüzeyleri kullanarak geometri ve elektrot arasındaki açıklığın oluşturulmasını sağlar.
işlevselliği
Geometrik Spark and Desen boşluğu Elektrot’u birebir oluşturmak için kıvılcım ve desen boşluklarını geometri üzerinden oluşturur.
Unsur özelliğine göre Parçası üzerinde benzer özellik(ler) için elektrotların kopyalamasını sağlar.
Electrode kopyalama Olası tüm elektrot pozisyonları otomatik önizleme ve seçme / seçimi kaldırma olanağı sağlar.
EDM Teknoloji Tanımı Model geometrinin dosya özellikleri olarak materyal seçimi, yüzey tanımı ve yanma teknolojisini destekler.
Z-level Tanımı Dalma erezyonda, elektrodun parça üzerine yaklaşımı ve kıvılcım çıkardıktan sonra gerekli güvenlik mesafesine çıkmasını otomatik hesaplar.
Teknik Çizim Anlık ve tamamlanan çizimlerle birlikte erezyon yanma işlemi için gerekli imalat resimlerini sistematik çizim belgeleri ile tamamlar. 
Baskı EDM teknolojisi, bilgi için 0 noktası, konumlandırma ve yönlendirme de dahil olmak üzere üretim, bilgi modeli için bilgilendirme amaçlı Excel dosyası formatında rapor oluşturur. 
Elektrot hareketi Simülasyonum Girişim kontrol için izin verir.