Machining Intelligence'e sahipCAMWorks® ürünleri daha hızlı, daha etkin ve ekonomik şekilde pazarlamayı sağlayan en gelişmiş CAM program yazılımıdır. CAMWorks katı modellerden kalıplanmış parçalar üretmeye yönelik sınıfının en iyisi, yeni jenerasyon bir CNC programlama çözümüdür.
CAMWorks, ödüllü SolidWorks tasarım yazılımına sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş, gelişmiş işleme özellikleri sunan İmalat/CAM Yazılımına ait bir SolidWorks® Sertifikalı Gold ürünüdür. İlk CAM çözümü gerçek bilgi tabanlı işleme özellikleri sunduğundan, CAMWorks Automatic Feature Recognition (AFR) (Otomatik Unsur Tanıma) ve Interactive Feature Recognition (IFR) (İnteraktif Unsur Tanıma) alanındaki gelişmelere öncülük etmektedir. Tasarım güncellemeleri nedeniyle zaman alıcı CAM sistemi yeniden işlemesini ortan kaldıran CAMWorks, değişiklikleri otomatik olarak parça modele uyarlayan ilişkisel işleme sunar.
SolidWorks'e entegre CAMWorks yazılımı ile;
•    SolidWorks'ün yanındaki butona tıklayarak CAMWorks işleme ağacını ve komutlarını kullanabilir ve SolidWorks ortamından çıkmadan takım yolları oluşturabilirsiniz.
•    İşlenen parçanın, model alınan parça ile aynı olmasını sağlayan takım yollarını oluşturmak için aynı SolidWorks geometrisini kullanabilirsiniz.
•    IGES ve SAT gibi standart dosya formatları kullanarak zaman alıcı dosya aktarımlarını ortadan kaldırabilirsiniz.